Test

Nainstalujte si flash.

Proč kupovat zdravotní obuv?

Kam chcete jít? – Jaké boty chcete mít na sobě?

Zatím máte možnost vybrat si z 27 různých modelů, dvou variant stélek, obě „licensed by Birkenstock“, klasických barev bílá, modrá a černá, decentních designů jako jsou Geranium red, Indian black, Millefleur red a white nebo History a z různých vzhledů velurové kůže a nubuku.

Přitom můžete své modely značky Alpro mnohostranně použít: v gastronomii, v nemocnici, v laboratoři a chemickém průmyslu, ve volném čase, uvnitř nebo venku, při relaxačním nakupování ve městě nebo při zaslouženém odpočinku na dovolené.

Úplně jednoduše: Vy určujete směr – a my Vás rádi doprovázíme!

ProFashion – měkké pohodlí, které okamžitě pocítíte. Již při prvním nazutí. O to se stará nanejvýš flexibilní, anatomicky tvarovaná měkká stélka s mnoha malými vzduchovými bublinkami.

ProClassic – od přírody pohodlné. Takové jsou modely se stélkou z korku a latexu, které příjemně tlumí Váš krok. Ve spojení s anatomickým tvarem stélky jednoduše požitek.

ProTec ESD – anatomicky tvarované sandály a nazouvací obuv ve stylu dřeváků s antistatickou funkcí. Tak ochráníte sebe, své zákazníky a citlivou techniku před nepříjemnými elektrickými výboji.

Ochrana kolen – s podložkou pod kolena a chrániči kolen se Vám práce na zemi stane (téměř) potěšením. Pružná pěna Alpro rozděluje tlak rovnoměrně a na celou plochu. Tak bude Váš „pád na kolena“ dokonale ztlumený.

Safe&Clean – Vaše zvláštní ochrana pro všechny kluzké a špinavé hygienické oblasti. S možností vyprání, dezinfikování, s ocelovou tužinkou nebo bez ní, s vyměnitelnou korkovou stélkou; krátce řečeno: obzvlášť bezpečné a jednoduše pohodlné.

Rolex Replica Watches

Dopřejte svým nohám pohodlí.

image Právě značně namáhané nohy si zaslouží Vaši každodenní pozornost a péči. Krásné nohy mohou být pouze zdravé nohy. Důležitými faktory je mytí, osušení a správné zastřihávání nehtů. Mimořádně příjemné a osvěžující jsou i koupele nohou s přídavkem speciálních solí.

Vyzkoušejte koupel nohou s nádobami pro koupel nohou od Birkenstock.

Nohy by se po umytí měly dobře osušit, protože zejména prostor mezi prsty je ideálním místem pro tvorbu plísní. Masáž jemným pleťovým krémem dodá Vašim nohám jemnost a je prevencí proti drsné a vysušené pokožce. Nehty se nejlépe stříhají právě po koupeli, kdy jsou měkké a poddajné. Dbejte na to, abyste je zastřihávali rovně, aby nevznikaly ostré hrany a hroty, které by mohly způsobit poranění. Nejlepší je uhladit ostříhané nehty vhodným pilníkem. A nyní je vhodný okamžik pro odstranění přebytečné ztvrdlé kůže. Velmi dobré služby Vám prokáže pemza Birkenstock.

Plísně na nohou a nehtech nohou

Plíseň se na nohách a nehtech vyskytuje častěji, než bychom si pomysleli. Podle nejnovějšího průzkumu trpí více než 30 % obyvatelstva tímto nepříjemným onemocněním kůže. Postižen je zejména citlivý prostor mezi prsty. Odtud se plíseň šíří a způsobuje ošklivé podráždění a svědění. Pokud je onemocnění zanedbáno, může se infekce rychle přenést i na nehty. Neostýchejte se proto vyhledat kožního lékaře. K nákaze obvykle dochází na veřejných koupalištích, v saunách a tělocvičnách. Využívejte možnost dezinfekce. Po umytí si nohy vždy dobře osušte. Zdravé a suché nohy neposkytují škodlivým zárodkům žádný prostor.

Střídavé koupele

Máte-li po příchodu ze zaměstnání velmi unavené nohy, doporučujeme Vám pravidelné střídavé koupele. Tyto střídavé koupele prokazují dobré služby i v případě poruch prokrvení. Váš lékař Vám ochotně poradí. Voda by při střídavé koupeli měla sahat až do poloviny lýtek. To ovšem není možné v běžných umyvadlech. Nádoby pro koupel nohou Birkenstock byly navrženy přesně pro tento účel a mají optimální velikost. Příjemný účinek koupele můžete posílit ještě oblíbenou koupelovou solí od Birkenstock.

Budete potřebovat dvě lázně na nohy. Jednu naplňte teplou vodou (36° C – 38° C), druhou studenou (12° C – 18° C).

Nohy ponořte nejprve na 3–5 minut do teplé vody, potom na 10 sec do studené vody. Tento postup opakujte 2–3× a zakončete koupelí ve studené vodě.

Chcete-li na závěr dopřát Vašim nohám něco mimořádně příjemného, namasírujte je po osušení masážním gelem Birkenstock. Ihned pocítíte, jak jsou drsné a silně namáhané části pokožky hladké a jemné a navíc tím povzbudíte krevní oběh.

Gymnastika pro nohy

Pro prokrvení nohou a zachování jejich zdraví se velmi dobře osvědčila speciální gymnastika.
Masírujte si chodidla!

V dřívějších dobách docházelo k přirozené masáži při chůzi naboso po trávě, písku nebo štěrku. Dnes si můžete chodidla jednoduše masírovat tak, že budete nohou převalovat tenisový míček nebo láhev s vodou. Masáž reflexních zón na Vašich chodidlech příznivě ovlivňuje celkovou nervovou i oběhovou soustavu Vašeho těla.

Jiný způsob gymnastiky pro Vaše nohy nabízejí sandály Madrid značky BIRKENSTOCK. Aby se podpořily přirozené funkce, potřebují nohy střídavé uvolňování a napínání v rytmu normální chůze.

Speciální struktura sandálů Madrid umožňuje osvěžující pohyb. Zatímco se pata nohy zdvíhá, je špička díky valivému pohybu po bříšcích povzbuzována k aktivnímu záběru. Tento pohyb zajišťuje napínání a uvolňování všech svalů nohy a lýtka.

Další gymnastické cvičení můžete klidně provádět i vsedě. Pohybujte nohama v kruzích. Snažte se špičkami zachytit nejrůznější předměty, např. malou hůlku nebo třeba utěrku. Zkoušejte tyto předměty nohama zdvihat. Některá cvičení vyžadují trochu praxe. Pokud byste při nich pociťovali výraznější bolest, poraďte se s Vaším lékařem o speciálních cvicích právě pro Vaše potřeby.

 

Jste spokojeni s nákupem?