Test

Nainstalujte si flash.

Péče o zdravotní obuv

Hladké usně: Obuv zbavte nečistot vhodným kartáčkem nebo vlhkým měkkým hadříkem a vytřete do sucha. Použijte vhodný krém a vyleštěte. Obuv chraňte před promočením. Při ošetřování dávejte přednost krému před samolešticím prostředkem.

Vlasové materiály (velur, nubuk): Obuv z tohoto materiálu ošetřujte pryžovým kartáčkem a přípravky které jsou určeny pro vlasové usně. Kartáčujte tak, aby nedošlo k vydření vlasu. Vlasové usně nikdy nekrémujte! K ošetření je vhodné použít impregnační prostředky ve sprejích.

Lakovaná nebo povrstvená useň: Pro tyto dva druhy usní platí stejná pravidla údržby a mají podobné vlastnosti. Nečistoty odstraňte vlhkým jemným hadříkem a utřete do sucha. Povrch těchto druhů usní je velmi choulostivý na mechanické poškození, chemické vlivy, rozmočení a mráz.

Textilní materiály: Ošetřujeme vhodným sprejem. Při větším znečištění je možné použít vlhký hadřík.

Syntetické materiály: Tyto materiály jsou velmi nenáročné na údržbu. Nejlépe se ošetřují vlhkou houbou a potom se vysuší jemným hadříkem. U těchto materiálů dávejte velký pozor na mechanické poškození (např. zakopnutí). Při mechanickém poškození může dojít k sedření barvy na povrchu a k prosvítání původní barvy materiálu. Obuv nepoužívejte pod bodem mrazu.

Jste spokojeni s nákupem?