Test

Nainstalujte si flash.

Kvalita značky Birkenstock

Materiály produktů firmy Birkenstock ,Birkis – Jednoduše kolem dokola dobré.

Hladká kůžemateriál obuvi

Hladká kůže Birkenstock je mimořádně silná – asi tři milimetry – a přesto měkká. Přírodní kůži je možné poznat jak podle vůně, tak i podle typické lícové kresby a barvy povrchu. Nepoužíváme žádné syntetické krycí barvy, kterými bychom tyto rozdíly vyrovnávali – póry v kůži proto zůstávají otevřené a prodyšné.

Birko-flor®

Birko-flor je materiál odolný vůči roztržení, snadno se udržuje a je příjemný na dotyk. Nejvyšší vrstva tohoto materiálu má strukturu podobnou kůži, spodní vrstva je opatřena měkkým rounem. Birko-flor je cenově výhodná alternativa kůže s velkými perspektivami pro budoucí využití.

Nubuk

Nubuk vzniká broušením přirozené lícové kresby kůže. Kůže tak získává sametový vzhled.

Ražená kůže

Mimořádně působivý vzhled dodává kůži Birkenstock speciální ražba v optice stromové kůry.materiály obuvi

Velurová kůže

Z velké hovězí kůže se na náš velur použije sotva polovina. Jedná se o mimořádně pevnou a silnou kůži, která je i přesto pohádkově sametová a přitom nezničitelná. Ani v tomto případě nelze zabránit rozdílům ve struktuře, které jsou viditelným rozpoznávacím znakem pravé přírodní kůže.

Birko-flor Nubuk®

Tento nový materiál má povrchovou strukturu typickou pro kůži a speciální způsob zušlechtění (zvláštní konečné opracování povrchu Birko-flor®) mu dodává vzhled podobný nubuku. Birko-flor Nubuk® vypadá jako pravá kůže a je i stejný na dotyk.

Birko-filz

Plst Birko-filz je směs buničité vlny a syntetické plsti. Směsová tkanina je prakticky nezničitelná a přitom prodyšná a příjemná na nošení.

Mikrovlákno

Vysoce kvalitní mikrovlákna, která používáme na výrobu obuvi Birkenstock, mají jemnou optiku podobnou nubuku. Tento materiál je velmi lehký, prodyšný, odolný vůči namáhání a příjemný na dotyk.

Suroviny ve zdravotní stélce Birkenstocksuroviny stélek

Při výběr surovin na výrobu zdravotní stélky Birkenstock platí, že dost dobré je jen to nejlepší:
Latexové mléko získané z kůry kaučukovníků se v četných pracovních krocích a za pečlivé kontroly zpracovává na pojivo, které váže korkový granulát zdravotní stélky Birkenstock.
Vzhledem k vysoké elasticitě latexu a jeho pevnosti v tahu je zdravotní stélka trvale pružná a má mimořádně dlouhou dobu životnosti.
Rostlinná textilní vlákna – juta – se nejprve máčí, loupou, češou, čistí a nakonec změkčují a teprve potom se tkají. Získaná tkanina zdravotní stélku stabilizuje a přijímá vlhkost.

Korek není jenom korek

Než je možné použít kvalitní přírodní korek k výrobě našich produktů, je nutné provést celou řadu náročných pracovních operací. Nejprve je třeba oloupat z korkového dubu vrstvu kůry v tloušťce nejméně pět centimetrů. Tento postup je možné opakovat za přísné kontroly pouze každých devět let, a proto příznivě ovlivňuje růst těchto stromů. Aby byl korek skutečně hygienicky čistý, vaří se kůra po dlouhou dobu v nádrži s vodou. Potom se krájí na pruhy, z nichž se vysekávají korkové zátky. Zbylá část korkové kůry se několikrát mele a prosévá na určitou velikost zrna. Pro naši výrobu používáme pouze nejčistší a nejdražší korek nejvyšší kvality.

Všechny mimořádně vlastnosti přírodní suroviny – vysoká elasticita, vynikající tlumicí schopnosti, dobrá izolace tepla, chladu i vlhkosti – se využívají právě pro výrobu světově známé zdravotní stélky.

Latexsuroviny stélek

Latex je přírodní pojivo pro vložky vyráběné z korku. Získává se z nařezané kůry kaučukovníku (Hevea brasiliensis), ze které se mléko odebírá v určitém, přesně odměřeném množství. I v tomto případě se dary přírody sklízejí opatrně, aby nebyla narušena ekologická rovnováha.

Juta

Juta zajišťuje našim produktům dodatečnou stabilitu a lepší přijímání vlhkosti. Rostlina se pěstuje pro průmyslové účely. Nevyčerpáváme tedy žádné zdroje, ale záměrně je vytváříme.

Jste spokojeni s nákupem?